Vědci z NASA se ve spolupráci s výzkumníky z japonské univerzity Toho zabývali tím, kdy skončí život na Zemi. Z jejich studie publikované v časopise Nature Geoscience vyplývá, že k masovému vymírání povede úbytek kyslíku.
Podle vědců závisí konec potenciálu veškerého života na Zemi na délce života Slunce. V nadcházejících miliardách let bude naše Slunce dále růst a zahřívat Zemi do takové míry, že život již nebude možný.
Experti díky pomoci superpočítačů odhadují, že k tomu dojde v roce 1 000 002 021, píše portál PCWorld. V té době se podmínky na zemském povrchu stanou tak extrémními, že život se stane nemožným i pro ty nejodolnější organismy.
[chooze:article;value:611925]
Pro lidstvo se však situace zhorší mnohem dříve. Jak se Slunce bude stále více zahřívat, zemská atmosféra se výrazně změní. To povede k poklesu obsahu kyslíku, zhoršení kvality ovzduší a prudkému nárůstu teplot. Tyto změny vědci předpověděli díky podrobnému modelu klimatických změn a slunečního záření.
Ačkoliv vědci zatím nedokážou říct, kdy k tomu dojde, je podle nich jasné, že se nebude jednat o náhlou změnu. Život na Zemi podle nich bude končit pomalu a nenávratně.
Radary zjistily, že sovětská sonda už není na oběžné dráze. Zřítila se na Zemi (05/2025):
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.