Stát chce podporovat herní vývojáře. Podle těch je nejvyšší čas

V současnosti je v České republice okolo 170 herních studií, která zaměstnávají bezmála tři tisíce lidí. V roce 2024 vykázala obrat 6,5 miliardy korun. Herní průmysl je na vzestupu a stát hledá cesty, jak vývojáře podpořit.

"Například je to odstraňování bariér byrokratické zátěže. Myšlenky typu podnikatelských akcií, jejich lepší dostupnost a další kroky," říká státní tajemník ministerstva průmyslu a obchodu Vladimír Mana. "Já si myslím, že my potřebujeme hlavně reagovat rychle, protože to je oblast, která má velkou dynamiku ve vývoji," dodává.

I podle vývojářů by podpora státem měla být větší. "Určitě bych ocenil větší support pro firmy, které dělají unikátní věci. Obzvlášť v technologiích. A to v jakémkoliv směru, ať už by šlo o větší propagaci nebo o pomoc s tím, dostat se do zahraničí," nechal se slyšet Tomáš Neubauer ze společnosti DIVR Labs.

[chooze:article;value:599372]

Některá herní studia se navíc snaží vyvrátit představu, že hraní videoher znamená jenom sedět doma u obrazovek. Hry můžou sloužit například také k terapeutickým účelům.

"Sloužit můžou také ke vzdělávání nebo k nějaké volnočasové zábavě, která má přidanou hodnotu vzdělání," dodává manažerka firem Glyter a Citi Street Games Karolína Novotná. Některé tituly se totiž zaměřují také třeba na poznávání okolí, přírody a památek ve formě venkovních únikových her.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.