Tejpování můžete použít i proti vráskám. Odbornice vyvrátila časté mýty

Mnoho lidí si spojí tejpování hlavně s péčí po úrazech. Existuje ale i kosmetické tejpování. Jak ovšem poznamenala Ježková, mnoho Čechů k tomu má trochu nedůvěru.

"S tím jsme se setkávali i my na začátku. Češi prostě nevěří něčemu, co je jednoduché, že to opravdu funguje. V zahraničí, když se podíváme třeba do Německa, do Rakouska nebo do ostatních zemí, je kineziologické tejpování těla naprosto normální věc. Málokdo ví, že se třeba tejpují dokonce i koně, obzvlášť v Německu," řekla Ježková.

Poznamenala, že neinvazivní metody zkrášlování a péče o pleť jsou čím dál tím populárnější. "Možná diváci si začínají všímat, jak si různé světové modelky nechávají rozpouštět výplně kyseliny hyaluronové a spíš se ubírají tou cestou masáží obličeje, face jógy a právě i tejpování, protože kosmetické tejpování je k tomuhle všemu naprosto úžasný a úchvatný doplněk," uvedla.

Když se nalepí tejp na kůži, tak změní napětí vyšší vrstvy kůže vůči těm spodnějším. V těch spodních vrstvách vytvoří více prostoru, ten se ovšem nezaplní vzduchem, ale okysličenou krví. Místo se tak více prokrví a rozproudí se tam lymfatický systém. Tím se více prokrví i sval. Přichází tam více živin, a to napomáhá regeneraci těla.

[chooze:article;value:604520]

​Kolem tejpování se ale objevila i řada mýtů. Níže se můžete podívat na ty nejčastější a zjistit, co na ně expertka říká.

1. Kůže, když ji budu tejpovat a budu někam tahat, tak se mi vytahá a nebude už elastická.

"Je to mýtus. Ono to vlastně nedává smysl. V rámci kosmetického tejpování obličeje je jeden z těch správných postupů, že se tejpy nesmí natahovat. A pokud budeme dodržovat toto pravidlo a samozřejmě i pravidlo, že se kosmetické tejpy lepí po klasické kosmetické rutině, nikoliv na suchou kůži, a budeme dodržovat směry lepení, tak se nám kůže určitě nevytahá," reagovala Ježková.

2. Čím déle tejp máme na pleti, tím je potom lepší výsledek.

"Tohle je takový mýtus 50 na 50. Samozřejmě že to není o tom, že si zatejpujete obličej a budete ho mít na sobě 24 hodin, sedm dní v týdnu. Rozhodně to nedoporučuji. Je pravda, že je rozdíl a uvidíte lepší efekt, když budete mít tejp na obličeji nalepený šest hodin místo 30 minut. To je pravda, ale vždycky je dobré vybrat si nějaký jeden časový úsek," řekla Ježková.

3. Tejpy mohou být nalepené jenom na noc.

To Ježková vyvrací a říká, že je možné se tejpovat i přes den. "Já si velmi ráda tejpuji třeba oční okolí anebo čelo při práci na počítači, když vím, že mám celý den home office, zatejpu si čelo. Nebo když jedete třeba trasu Praha–Ostrava, kterou také jezdím velmi často, tak si zatejpuju čelo. Takže je to spíš o tom, nebát se zařadit kosmetické tejpy do svého každodenního procesu, protože každý čas se počítá," přiblížila.

4. Tejpování nahradí péči o pleť.

To Ježková rozhodně odmítá. Tejp nemůže nahradit kosmetickou péči, protože je nejefektivnější aplikovat ho až po kosmetické rutině. "Zaměřila bych se klidně i ještě trošku víc na hydrataci, protože ten efekt bude mnohem větší," poradila.

5. Tejpování je pro starší ženy, které už mají vrásky.

"Velký mýtus, dokonce musím říct, že naší nejmladší zákaznici je, tuším, 19 nebo 20 let. A tahle zákaznice, kterou mám na mysli, měla velmi dobrou úvahu. Napsala nám e-mail, že její babička má stejnou vrásku mezi obočím na úplně stejném místě. Takže její úvaha byla, že se dá předpokládat, že ji bude mít taky. A ptala se, jestli může tu oblast čela tejpovat i preventivně," popsala Ježková. Ta jí to doporučila s tím, že by tak mělo uvažovat více žen.

Na sestřih nejčastějších mýtů o tejpování se můžete podívat pod titulkem článku, celý díl pořadu najdete níže. K dispozici jsou české titulky generované pomocí umělé inteligence.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.