Mnoho žen se po porodu s hormonální nerovnováhou potýká s vypadáváním vlasů. Ona sama je maminkou téměř ročního syna. Popsala, že problémy s vlasy potkaly i ji. "Jedna věc je, jak o vlasy můžeme pečovat zvenku, ale druhá věc je, co se děje uvnitř. Ten stres, hormonální nerovnováha a tak dále. Já říkám, že to neobejdeme," uvedla.
Vypadávání vlasů se dá ale velmi dobře předejít tím, že se na to připravíme. "Ať už psychicky, tak i vlasovými toniky, masážemi, dávat vlasové pokožce to, co potřebuje. Dávat jí vitamíny, aby růst vlasů mohl nastat tak, jak má, trošku ho tím podpořit. Vlasové tonikum jsem používala už v těhotenství a používám ho dodnes," doporučila.
Pro tipy na konkrétní produkty odkázala na svůj instagramový účet. Vlasová tonika prodávaná v malých ampulkách stačí vmasírovat do pokožky hlavy a nechat pár minut působit.
"To jsem používala každý den, teďka když už mi to krásně zarostlo. Začalo mi to zarůstat šest až sedm měsíců od porodu, což je hodně unikátní," popsala. Důležitá je také vyvážená strava. Dodala, že vždy klientkám vysvětluje, jak spolu vše souvisí.
Nejen šampony, ale i voda
První věc v péči, kterou by doporučila každému a kterou navíc může udělat úplně každý, je důkladné namočení vlasů před mytím. "To znamená klidně i minutu namáčet vlasy. Kvůli tomu, aby tam nebyla suchá místa, ale zároveň voda samotná už umývá velké procento nečistot, šampon to dočišťuje," vysvětlila.
[chooze:article;value:602554]
Mezi další tipy zařadila šamponovat vlasy dvakrát, rozčesávat je po nanesení kondicionéru a vysušit pokožku hlavy. "Když bych si nechala vlasovou pokožku vlhkou, tak hlava produkuje teplo, teplo plus vlhko. Zapaří se to a je to tam, jak když naprší v lese," objasnila.
Vlasový salon
Už od svých začátků v kadeřnickém oboru stavěla na individuálním přístupu. "Když jsem hledala práci jako kadeřnice, tak jsem v tu dobu nebyla schopna najít salon, ve kterém by pracovaly tak, jak by se mi to líbilo," řekla. Rozhodla si to proto udělat po svém.
Staví si na tom, že si čas vyhradí vždy jen pro jednu klientku, které se plně věnuje. "Nikdy bych nechtěla každodenně obsluhovat víc než jednu klientku zároveň. To znamená, že nanesu barvu a jdu stříhat pána, mezitím udělám melír," popsala.
Prozradila, že zhruba pět let dozadu měl její vlasový salon zcela 100% obsazenost. Byly chvíle, kdy se to vymklo kontrole. "Na čekací listině jsme měli tisíc jmen a v tu chvíli už jsme museli zastavit i zápis na listinu, ale to jsme byli čtyři kadeřníci," dodala. Dnes tým tvoří osm kadeřnic.
V salonu, který Tereza vlastní, si zakládají na kvalitě, nikoli kvantitě. Součástí návštěvy je vždy konzultace a založení tzv. klientské karty, ve které můžou kadeřnice vždy najít vše o každé minulé návštěvě a historii vlasu. Na celý díl pořadu Kafe s Kristinou se podívejte pod titulkem článku.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.