Každá země má na silnicích trochu jiná pravidla. A právě na tom ušetřil třeba Aleš z Ostravy, když na dovolené překročil rychlost. "Jel jsem na dovolenou v zahraničí a překročil jsem rychlost o 20 km za hodinu. Dostal jsem jen pokutu, ale kdyby se to stalo u nás, dostal bych pokutu i body," přiznal Aleš.
V Polsku ho přestupek vyšel zhruba na 1 200 korun. V Česku by pokuta mohla být i o 800 korun vyšší a navíc za dva body.
[chooze:article;value:608363]
A další případ. Když řidiče z Chrudimska policisté zastavili v Česku, měl dvě promile a na první pohled čistý rejstřík. Jenže v Německu měl za jízdu pod vlivem alkoholu záznamů hned několik.
To už by se do budoucna stávat nemělo. Pokud byste totiž přišli o řidičák v zahraničí, přijdete o něj i u nás. Změna se dotkne nejen turistů, ale také třeba pendlerů nebo řidičů kamionů, kteří do zahraničí jezdí pravidelně.
Přestože to může znamenat komplikace, lidé v pohraničí změnu spíše vítají. "Myslím si že je to dobré, že by to mohlo zastavit piráty silnic," řekl reportérům TV Nova jeden z dotázaných řidičů.
Jednotné postihy ale nejsou tím hlavním, co se lidem zamlouvá. Za dobrý nápad většina považuje i zavedení digitálního řidičáku. Vše by mohlo začít platit do pěti let.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.