Rychlost a efektivita je to, co z umělé inteligence dělá podle expertů nástroj, který brzy nahradí řadu profesí. Dotknout by se to mohlo až 2,5 milionu lidí v Česku.
"Profese, které úplně zaniknou, budou různí zapisovatelé, překladatelé, různí telemarketéři, prodavači, koncipienti, právníci a lidi na doučování," myslí si IT expert Miloslav Lujka.
"Pokud může být moje profese ohrožená, měl bych se snažit hledat cesty, jak umělou inteligenci zakomponovat do své práce," radil expert na umělou inteligenci Filip Hartmann.
[chooze:article;value:606999]
Umělá inteligence už dnes nahradila v některých firmách pracovníky call center. Například v přepravních společnostech si už nepopovídáte s reálným člověkem. U některých profesí se změní jen náplň práce. Týká se to třeba učitelů nebo architektů.
Uplatní se i v bezpečnostním sektoru, třeba k analýze dat, k prolomení kyberhrozeb nebo tvorbě webu. "Ona vám za zlomek času dokáže vytvořit program. Rovnou mi naprogramovala webovou stránku," vysvětlil pozitiva této technologie Lujka.
Jsou i profese, které nikdy nenahradí, například lékaře. Těm už teď práci zjednodušuje, třeba při vyhodnocení snímků nebo diagnostice. "Šedesát čtyři procent českých nemocnic v nějaké formě využívá umělou inteligenci," sdělil předseda České asociace umělé inteligence Matěj Misař.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.