Žena chtěla v obchodě levnější zboží z e-shopu. Důvod odmítnutí ji zaskočil

Nepříjemnou zkušenost při nákupu stavebnice ve vyhledávaném řetězci Bambule zažila paní Kristína z Prahy. Chtěla tam pořídit hračku, o které věděla, že v obchodě stojí 500 korun. Ještě v prodejně se ale podívala na internetové stránky a zjistila, že přes e-shop řetězec stavebnici nabízí o 180 korun levněji.

"Šla jsem tedy k pokladně a zeptala se, zda si hračku poté, co si vytvořím objednávku v e-shopu a hned na místě ji odkliknu, můžu koupit za 320 korun," svěřila se TN.cz paní Kristína.

[chooze:article;value:596958]

​Prodavačka souhlasila, dokonce zákazníci řekla, že není první, kdo to takto dělá. "Ještě přímo v prodejně jsem tedy vyplnila vše potřebné, abych mohla stavebnici koupit prostřednictvím e-shopu a hned s ní odejít z prodejny, ve které jsem v té chvíli byla. Obratem mi ale přišla odpověď, která mě nemile překvapila – že v tomto obchodě není zboží dostupné. Já tam přitom tu stavebnici držela v ruce," popsala dále Kristína.

To ji rozčílilo a nehodlala se jen tak vzdát. Prodavačka jí tedy dala telefonický kontakt na příslušné oddělení společnosti Alltoys, která obchody Bambule provozuje. "Tam mi ale řekli, že pokud jsou na prodejně už dva poslední kusy požadovaného zboží, tak se na internetu objeví informace, že zboží v obchodě není. Prostě že na prodejně musejí zůstat dva kusy. Ale prý si zboží za 50 korun navíc přes e-shop můžu znovu objednat," dodala rozzlobená Kristína s tím, že jí ještě pracovnice na druhém konci telefonu řekla, ať si stavebnici koupí za původních 500 korun rovnou v tom obchodě.

[chooze:article;value:598263]

To, že rozdílné ceny v kamenných prodejnách a e-shopech jsou v současné době běžnou praxí, potvrdila TN.cz Michaela Němečková, PR manažerka společnosti, která značku Bambule provozuje. Objasnila i to, proč musejí být v regálech obchodů neustále nejméně dva kusy od každého zboží. "Dostupnost produktů pro rezervaci na prodejnách je ovlivněna minimálním skladovým množstvím, které je na prodejně k dispozici. Většinou jde o množství nad dva kusy," upřesnila dále Němečková.

"Tento systém pomáhá zabránit situaci, kdy by si zákazník rezervoval zboží, ale ještě před vyřízením požadavku by ho mezitím někdo jiný koupil přímo na prodejně. Pokud je skladové množství nižší než stanovený limit pro rezervace, prodejna se v e-shopu nezobrazí jako dostupná. Z procesního hlediska by tedy nemělo být možné, aby si zákaznice zboží na prodejnu objednala k rezervaci a pak byla e-mailem informována, že tam zboží není dostupné," poznamenala dále Němečková. 

Zároveň vyvrátila tvrzení zákaznice, že jí pracovnice na infolince řekla o zaplacení dalších 50 korun. "Co se týče informace o údajném zpoplatnění nové objednávky částkou 50 Kč, můžeme potvrdit, že takovou službu nenabízíme. Je tedy nepravděpodobné, že by ji zákaznici na infolince nabízeli," popřela tuto možnost Michaela Němečková. 

Zboží se zmenšuje, ale platíme stejně. České obchody zasáhla smrskflace (2/2025):

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.