Do finančních problémů se 57letý Jaroslav dostal už před 20 lety, když mu zkrachovala firma. Postupně přišel o byt, auto i své povolání. Dluhy splácí bývalý zeměměřič dodnes.
"Jsem dělal potom všechno možné, dělal jsem v obchodě, dělal jsem ve skladech, na stavbách jsem dělal hrubou fyzickou práci, nějaké podavače," zavzpomínal pan Jaroslav.
O penězích mluví jako o novém začátku. Sehnal si bydlení na ubytovně a nevzdává se snu o lepším životě. "Můžu udělat spoustu věcí, které jsem buď dlouho odkládal, nebo jsem si je vůbec nemohl dovolit, jako třeba zaplatit si počítačový kurz. Ne úplně dobře chodím, takže jedna z šancí, jak líp vydělávat, je pracovat počítačově," vysvětlil své záměry.
[chooze:article;value:603699]
Účastníci projektu musí splňovat několik podmínek. Nesmí žít na ulici déle než dva roky nebo být závislí na drogách a alkoholu. "Většina těch lidí jako první peníze dává do bydlení, do jídla nebo si kupují oblečení," popsala vedoucí výzkumu Melánie Zajacová.
Jejich osudy sledují sociální pracovníci. Přes 80 procent účastníků s nimi zůstává v kontaktu i po tři čtvrtě roce. Výsledky výzkumu představí analytici až po skončení projektu v průběhu příštího roku.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.