Poprvé za poslední roky není Německo nejoblíbenějším cílem migrantů v Evropě. Vychází to ze zprávy Azylové agentury Evropské unie, kterou získal portál Welt. Zpráva spočítala počty žadatelů o azyl v zemích EU a také Norska a Švýcarska.
Německo skončilo v nově sestaveném žebříčku na třetím místě se 37 387 žadateli. První je nově Francie, kde nový domov hledalo 40 871 migrantů. Druhé je potom Španělsko se 39 318 žádostmi o azyl.
Většina migrantů do Evropy směřovala podle portálu Süddeutsche Zeitung z Venezuely (25 375), Afghánistánu (21 524) a Sýrie (15 138). Počet žádostí o azyl narostl nejvíce u Ukrajinců (o 84 procent), Číňanů (o 87 procent) a Indů (o 56 procent).
[chooze:article;value:604217]
V Německu v posledních letech roste neochota přijímat do země další migranty, zejména kvůli obavám z rostoucí kriminality a kulturních neshod. "Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom zabránili neregulované imigraci, což znamená i zastavování lidí na hranicích. Pokud nám to zákony nedovolují, je třeba je změnit, ideálně na evropské úrovni," řekl pro portál Neue Osnabrücker Zeitung prezident Německé asociace samospráv Achim Brötel.
Tvrdší přístup k migrantům prosazuje i Brötelův spolustraník a předseda CDU/CSU Friedrich Merz, který nedávno v Německu zvítězil ve volbách. Právě větší důraz na ostrahu hranic byl jedním ze středobodů jeho kampaně. "Politici v Berlíně musí otevřít oči a pochopit, že už nemůžeme přijmout a hlavně integrovat nové uprchlíky. Svět je jiný, než byl v roce 2015," dodal Brötel.
Vláda chce zpřísnit opatření proti migrantům. Jen předvolební šaráda, hřmí experti i opozice (3/2025):
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.