Šindelář jako terapeut může pracovat přímo s nemocnými lidmi. "Vždy se snažím, aby to bylo komplexní, takže když ke mně přijde na konzultaci nějaký člověk, tak s ním rozebírám jeho životní styl. Podíváme se na nutriční anamnézu, jak se vlastně stravuje, jaké má třeba onemocnění v rodině, děláme i krevní testy, řeším s ním pohyb, spánek, dlouhověkost, je to velmi komplexní," vysvětlil.
Popsal také ideální jídlo na večeři či oběd. "Vždycky by to jídlo mělo být komplexní a vyvážené, takže já bych se zaměřil hlavně na to, ať je tam dostatek bílkovin. Takže ideálně třeba nějaké maso. Drůbeží, které obsahuje třeba méně tuku, když nám jde o to hubnutí," poradil.
"K tomu nějaká komplexní příloha, takže můžeme se tady bavit třeba o rýži, o bramborech, batátech, těstovinách. A potom k tomu ideálně ještě třeba polovinu toho talíře by měla tvořit zelenina. Takže tohle je zásadní a takhle vypadá to vyvážené jídlo," dodal.
[chooze:article;value:578542]
Řekl také, co třeba jí on sám. "Já se snažím mít tu stravu co nejvíce pestrou, takže jediné, co zůstává většinou stejné, je snídaně. Takže třeba dneska jsem měl skyr, takže nízkotučný mléčný výrobek. S nějakým ovocem si ho většinou dávám, takže měl jsem k tomu ještě banán a kávu," uvedl.
Říká, že se snaží jíst čtyřikrát nebo pětkrát denně. "A zase není to o nějakých extrémech, ale snažím se vždycky, aby ta strava byla tak nějak kompenzovaná, vyrovnaná. Takže 80 až 90 procent mé stravy je složeno z kvalitních, průmyslově nezpracovaných potravin. A 10 až 20 procent je i něco, řekněme, méně vhodného, ale mám to jednou za čas, takže to vůbec nevadí," vysvětlil. K tomu dodal, že když pospíchá, tak nepohrdne fast foodem, ale snaží se méně vhodné potraviny doplnit třeba salátem. Na celý rozhovor se podívejte pod titulkem článku.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.