Pokud sháníte destinaci, která se bezprostředně označuje za ráj pro vodní i plážové atrakce, zkušená cestovatelka Lenka Pátek nabízí hned několik možností. "Egypt, Tunisko, Bulharsko nebo třeba Turecko, protože tam je velká nabídka různých vodních sportů a plážových atrakcí. Ale jsou to i velké akvaparky anebo sestavy skluzavek," radí.
Ne všechny země mají u každého hotelu i akvapark. Dochází proto k situacím, kdy se hotely s vodními atrakcemi vyprodají mezi prvními. "Je to zejména v destinacích, kde akvaparků není až tolik, což třeba ne všechny řecké hotely mají akvaparky. Nebo Itálie, Španělsko a podobně. Tam je potřeba si trošičku pospíšit s výběrem," upozorňuje obchodní ředitelka.
"Pokud budu chtít užít si motorizovaného vodního sportu nebo atrakce, třeba jízdu na banánu, let na padáku nebo i další atrakci, tak za ně už se připlácí zvlášť," dodává Pátek. Zapůjčení šlapadel či kánoí bývá častokrát součástí ceny pobytu.
[chooze:article;value:606485]
Existuje také možnost vzít si vlastní vybavení s sebou. V takovém případě je potřeba se předem informovat ohledně dopravy a příplatků za přepravu v letadle i autobuse z letiště a případně také za uschování v hotelu. "Třeba na Maledivy si vozíme paddleboard, protože ten se dá vyfouknout, dát do jednoho zavazadla a vzít s sebou. Tam se to třeba finančně vyplatí víc než si to půjčovat," popisuje Pátek.
Jak ale expertka vysvětluje, ne všechny vodní sporty a doprovodné hotelové aktivity pokrývá pojištění. "Pokud se rozhodnu provozovat adrenalinovou zábavu, je rozhodně dobré se podívat do pojistky nebo si zavolat na pojišťovnu a zjistit, jestli na to mám pojištění," říká.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.