Cestování je kromě nezapomenutelných zážitků spojené i s řadou nehod. Vyplatí se proto sjednat si pojištění. Expert prozradil, co patří mezi pravidelné případy, kdy pojišťovna odmítá uhradit výlohy.
"Nejčastější výluky jsou spojené s jakoukoliv sportovní aktivitou. Lidé si myslí, že když si půjčí skútr na vodě, že se to netýká extrémního sportu. Může se stát, že když se u toho zraní, jejich pojišťovna vyloučí pojištění, protože dělali sport," upozorňuje.
Aby lidé předešli obdobné situaci, radí Papež seznámit se s pravidly pojišťovny anebo se poradit s cestovní kanceláří, která zná limity jednotlivých pojistek.
Odborník promluvil také o tom, jak je to se situacemi, kdy je pojištěný turista pod vlivem návykových látek a zraní se. "Je to věc, kvůli které může pojišťovna vyloučit pojistku a nemusí uhradit za něj náklady. Jako cestovní kanceláře nemáme žádnou šanci a ani odpovědnost za to, že někdo je pod vlivem návykových látek," říká.
[chooze:article;value:604456]
V případě zranění, nebo dokonce úmrtí ve vzdálené destinaci mohou náklady pro daného člověka či jeho blízké vyšplhat až do statisíců korun. "Lidé by měli počítat s tím, že tomu, kdo cestuje bez pojištění nebo s návykovými látkami v těle, se může stát, že se na dovolené zadluží na dlouhou dobu dopředu," varuje Papež.
Podle experta jsou nejnákladnější zemí na zdravotní péči Spojené státy americké. "Tam když dojde k něčemu takovému, v tu chvíli se jedná o stovky tisíc, dokonce o miliony korun za léčbu," popisuje.
Naopak některé asijské země nabízejí poměrně dobré ceny v případě úrazu. "Například v Thajsku, kde je to mnohem levnější než v Čechách. Ale vždy záleží na tom, co se člověku stane, do jaké nemocnice putuje a jak funguje jeho asistenční služba," uzavírá Papež.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.