Sociální sítě už jsou nedílnou součástí politických kampaní. Někdy to působí jako závod, kdo uloví víc mladých. Hitem se už dříve stala přestřelka mezi Alenou Schillerovou (ANO) a Danuší Nerudovou (STAN).
"Felí po hospodách a flexí před Fialou, má to totiž za free," řekla na videu Schillerová. "Paní poslankyně Schillerová rozhodně není slay, tady na sockách je spíš fake," reagovala na ni Nerudová.
Politici propadli v poslední době na sociálních sítích také trendu takzvaných ghibli fotek, tedy převedení fotografií do animované podoby. Trend ghibli vyzkoušeli na sociálních sítích třeba ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), místopředsedkyně STAN Michaela Šebelová nebo šéf resortu pro vědu a výzkum Marek Ženíšek (TOP 09).
[chooze:article;value:606975]
Podle odborníků je důležité nezapomínat právě na mladou generaci a sociální sítě. Je to ale pouze jeden dílek skládačky. "Vždy jde o to dostat se do nějakého podvědomí jakékoliv voličské skupiny. V momentě, kdy se dostanete, tak už s ní můžete pracovat," řekl politolog Milan Školník.
"Je to jeden ze způsobů, jak voliče oslovit. Ale my velmi těžko mluvíme o efektech, neumíme měřit izolovaně efekty jednotlivých kanálů a kampaň, aby fungovala, tak musí fungovat jako mozaika. Spoléhat jen na sociální sítě by se nemuselo vyplatit," zdůraznil specialista na politický marketing Otto Eibl.
Podle posledního volebního průzkumu společnosti Median vede mezi prvovoliči koalice SPOLU, druhé je hnutí STAN. Hnutí ANO naopak vládne u lidí starších 35 let.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.