Zájem o technické obory prý u žáků velký není. "Tím pádem by bylo dobré se zaměřit na základní školy a v těch dětech, které chodí na základní školu, probudit zájem o techniku," uvedl ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické Jaroslav Koreš.
"Chceme být první základka, která bude mít zaměření na techniku anebo polytechniku. Je to příprava pro strojírenské anebo technické obory," prozradil ředitel ZŠ Dukelská Zdeněk Hnilička.
Rodiče technickou třídu vítají. Především ti, jejichž děti mají zájem o učení, ale nechtějí na gymnázium. "Ohlasy byly velké a zatím, podle předběžných přihlášek, máme dost zájemců," řekl Hnilička. "Baví mě hodně počítání a geometrie," prohlásila zájemkyně o technickou třídu Anička. "Baví mě kreativita a matematika," svěřil se zájemce Honza.
[chooze:article;value:568964]
"V každém ročníku budou ti žáci chodit na dvě hodiny týdně k nám. Do dílen, třeba do zámečny, ale i do těch dalších dílen a pod vedením našich učitelů odborníků jim odkryjeme taje té techniky," popsal ředitel Koreš.
Cílem je v dětech probudit zájem o techniku a naučit je praktických dovedností. "My bychom si představovali nějakou komplexní práci, aby dělali na různých projektech. Jedna z těch věcí, co mě napadá, je údržba jízdních kol. Kolo má dneska každý, ale postarat se o něj a udělat si jarní servis, to zas tak jednoduché pro spoustu lidí není," nastínil Koreš.
Vedení města a Jihočeský kraj spolupráci mezi školami podporují, stejně tak třeba i zástupci jaderné elektrárny Temelín, kteří se střední průmyslovou školou dlouhodobě spolupracují. Technické obory jsou na trhu práce čím dál žádanější.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.