Zpožděné lety a kufry. Léto přineslo nárůst škod v cestovním pojištění

Neprůchodnost střev, která si vyžádala operaci za 4,5 milionu v Indonésii. Mozková mrtvice ve Spojených státech spojená s problémy se srdcem za 24 milionů korun. I zdánlivě banální zákroky vyjdou v zahraničí klidně na miliony. "Úplně obyčejný zánět slepého střeva, který je otázkou jednodenní chirurgie, ale v Americe je všechno tak drahé, že jsme za tento zákrok zaplatili 2,2 milionu korun," řekl mluvčí Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Cestovním pojišťovnám meziročně strmě stoupl počet pojistných událostí i náklady na ně. Oproti loňsku také přibylo o 30 procent případů, u kterých škoda přesahuje 100 tisíc korun. Nejčastěji přes své cestovní pojištění řeší klienti popáleniny od sluníčka nebo zažívací problémy, letos byly ale časté i úrazy.

[chooze:article;value:577929]

"Nejčastěji se na nás klienti obraceli se zlomeninami rukou, nohou. Oproti jiným rokům jsem zaznamenali také podstatně více pojistných událostí poškození páteře po poskočení lodě na vlně," sdělil mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa.

Nejrizikovější oblastí je podle pojišťoven Egypt, kde se stane až 40 procent všech pojistných událostí. "Pojištění máme vždycky, ale že bychom ho využili, tak to naštěstí ne. Nikdy se nic špatného nestalo," svěřili se v anketě lidé. "Cestovní pojištění si vždycky dělám třeba i na poslední chvíli. Naposledy když jsem měl problém s kufrem na letišti, tak jsem to řešil přes aerolinky," popsal své zkušenosti další.

Na dvojnásobek se oproti roku 2023 zvýšily i škody související se zpožděním odletů nebo zavazadel. To souvisí především s problémy pražského letiště, které mělo na začátku letní sezóny velké potíže s odbavením zavazadel.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.