Nikdy nevíte, co se na dovolené může stát, proto odborníci radí, aby se lidé co nejlépe pojistili. "Základem je nevyrážet bez cestovního pojištění nikam, a to ani na Slovensko nebo do Německa. Když jde o ta zdravotní rizika, tak pojištění kryje i banální věci, třeba koupi léků, ale i návštěvu lékaře či pobyt v nemocnici," radí Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.
Podle něj je dobré vědět, od jaké pojišťovny ho pořizujete. "Pohlídejte si, jestli má daná pojišťovna například zkušenosti s destinací, kam cestujete, a jaké má reference. Hlídejte si i základní čísla, která v pojistce máte. Všeobecně na cesty do Evropy se doporučuje, aby to byly minimálně dva miliony korun na léčebné výlohy, a pokud cestujete dál, tak aspoň tři," doplnil.
[chooze:article;value:488374]
Kromě případného hrazení nákladů na léčbu je při cestovním pojištění také k dispozici asistenční služba. "Člověk by na ni měl zavolat co nejdříve, když se něco stane, protože tam máte pak někoho, kdo celý ten proces, který vás čeká, zkoordinuje v jazyce místních, ale s vámi mluví česky. To vám může hodně pomoci," míní Divoký.
Kvůli pandemii koronaviru v posledních letech hodně narostlo na popularitě i pojištění storna zájezdu. "Jeho výhodou mimo jiné je, že nemáte pojištěné jen zdravotní důvody, ale třeba také, když někdo přijde o zaměstnání, nebo třeba student musí dělat opravnou zkoušku. Doporučujeme toto pojištění uzavřít co nejdříve," radí.
[chooze:article;value:452774]
Některé cestovky pak nabízejí v rámci zájezdů cestovní pojištění automaticky v balíčku. "V balíčcích jsou pak třeba léčebné výlohy, asistence i opatrovník. K tomu si klienti navíc mohou dokoupit ještě další balíčky, tam má pak další položky jako odpovědnost, zpoždění zavazadel a další," uzavřel Divoký.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.