Za zvýšení nenávisti k LGBT+ může i Trumpova politika, říká odborník

Skupina pěti mladých mužů je kromě podněcování k nenávisti na sítích podezřelá i z pokusu zapálit brněnskou synagogu. Jak Mácal upozorňuje, dopouštět se kyberkriminality je kvůli anonymitě internetu pro pachatele velmi jednoduché. O to více ale nebezpečné. "Prim v tom v současnosti hrají především sociální sítě. Velmi časté to bývá třeba u fenoménu útočníků na školách, kteří o útoku na sítích rádi informují," říká.  

Jak expert vysvětluje, internetové nenávisti čelí různé skupiny obyvatel. V poslední době si všímá narůstající tendence kybernetických útoků vůči skupině LGBT+. 

[chooze:article;value:617829]

​"Dost k tomu přispívá současná politika v USA, kde prezident Trump podnikl proti této skupině různé kroky. Členové komunity LGBT+ jsou například vylučování z armády a podobně," podotýká Mácal.

Podnikat nějaké preventivní kroky proti kyberkriminalitě je ale velmi těžké. "Těžko zabráníme tomu, aby osoby zveřejňovaly nenávistné komentáře nebo podcasty," krčí rameny.

"Policie u nás nicméně pracuje i v těchto případech dobře, stejně tak i Bezpečnostní informační služba. Což jsou právě složky, které mají zabránit nebo které poté řeší důsledky takového jednání. Je to vidět právě i na tom nedávném případu (zadržení pěti mladíků v rámci akce MERDA, pozn. red.)," uzavírá.

Na rozhovor se můžete podívat pod titulkem článku. Lze si v něm pustit titulky generované umělou inteligencí.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.