Přibalit si do letadla alespoň jednu vrstvu oblečení navíc bývá mnohdy nutností. I když si totiž vypnete klimatizaci nad sebou, s celkovou teplotou v letadle nenaděláte nic. A je to dobře. Podle stevarda Jaye Roberta je totiž nízká teplota na palubě velmi důležitá.
Vysoké teploty by totiž cestujícím mohly pořádně zavařit. "Cestující s větší pravděpodobností omdlí, pokud teplota překročí 24 °C," citoval stevarda portál Mirror. Chladnější vzduch totiž pomáhá zmírňovat účinky přetlakovaného prostředí v kabině, který může způsobovat závratě a dehydrataci.
A má to ještě jeden důvod. Podle Roberta teplý vzduch způsobuje, že kabina začne zapáchat. Teplo totiž uvolňuje molekuly způsobující zápach, který není v letadle možné vyvětrat. Naopak chladnější vzduch udrží kabinu příjemně vonící.
[chooze:article;value:609949]
Podle letušky Vanessy Settimiové navíc letušky ani stevardi za teplotu v kabině nezodpovídají. Mají pouze omezené možnosti, jak teplotu v kabině upravit. Hlavní termostat mají prý na starosti sami piloti. Jakékoliv významné změny jsou na nich. "Teplotu v kabině regulují piloti," citoval ji portál New York Post.
"Takže i když cestující během letu často žádají o zvýšení teploty, udržují ji na nižší úrovni," dodala a doporučila, aby si cestující na palubu zabalili například mikinu s kapucí nebo třeba deku. Neuškodí prý ani rukavice či další pár ponožek.
Pasažérům letadla se podařilo natočit tornádo, vzdálené jen několik metrů:
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.