Koupit si třeba nová sluchátka může být lákavé. Vypadají přesně jako ta, která u nás stojí mnoho tisíc, na on-line tržišti ale vychází jen na pár korun. A to včetně dopravy zdarma.
Doma pak může přijít pořádné vystřízlivění, rozdíl v ceně totiž mohl být vykoupený výrazně nižší kvalitou. Nebo také podvodem, kdy obchodník vydává padělky za světové značky.
Zákazník pak přijde v lepším případě o desítky nebo stovky korun, v horším ale i o tisíce. A reklamace je často nemožná nebo úplně zbytečná, zboží se do Číny posílat nevyplatí.
[chooze:article;value:604336]
"Zrovna nedávno jsem objednával z Temu kšiltovku. Některé výrobky jsou dobré, některé ne moc kvalitní. Na fotkách to vypadá vždycky líp, vypadá to vždycky trošku jinak," popsal své zkušenosti jeden z nakupujících.
V některých případech ale zákazníkům začaly dokonce záhadně mizet peníze z účtu. Obchody totiž zneužily údaje jejich platebních karet. I na tyto situace se zaměřili v pořadu Na vaší straně. "Strhli mi 80 tisíc z účtu, vůbec jsem o tom netušil," podělil se o svůj příběh podvedený Filip Kraus.
Nakoupit v Číně automaticky neznamená, že budou mít zákazníci potíže. Je potřeba ale zvážit pro a proti, jestli se jim takový nákup vyplatí.
Pomoci při rozhodování, jestli se do nákupu pustit, nebo ho nechat plavat, můžou recenze zákazníků. Opatrní by měli být lidé i při výběru platby. Dobré je využívat ověřené platební metody a obchodům přímo nesvěřovat údaje svých platebních karet.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.