Lidé se s přibývajícím věkem smějí stále méně, píše web Mirror. Ze studie publikované v časopise Journal of Hospital Medicine vyplývá, že děti se smějí přibližně 300 až 400krát denně. Po 20. roce života už je to pouze 15krát za den.
"Dospějeme, nastoupíme do zaměstnání a najednou se z nás stanou vážní a důležití lidé," vysvětlila Naomi Bagdonasová ze Stanfordovy univerzity.
Podle vědců má ale smích pro zdraví mnoho benefitů. Upřímný smích uvolňuje stresové hormony, jako je kortizol a adrenalin. Ty se v těle nahromadí při stresu a napětí.
[chooze:article;value:600412]
Smích také uvolňuje chemické látky v mozku. Endorfiny, neboli hormony štěstí, podle Národního zdravotního informačního portálu zlepšují náladu a tlumí také bolest.
Smích prospívá i našemu tělu. Když se smějete, posilujete srdce a plíce. Smích navíc pomáhá snižovat krevní tlak, posiluje krevní oběh a uvolňuje cévy.
Japonská studie z roku 2020, které se zúčastnilo více než 17 tisíc lidí mladších 40 let, zjistila, že ti, kteří se smáli méně, měli výrazně vyšší pravděpodobnost, že onemocní srdečními chorobami a dříve zemřou.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.