Krizových situací prý ve vzduchu přibývá. S narušením vzdušného prostoru se téměř denně setkávají i na pražském letišti.
"Závažnější případy nastávají, když se ten dron pohybuje v blízkosti ať už vzletových, nebo přistávacích koridorů. Kvůli tomu neautorizovanému dronu je nutné pozdržet některý z letů," popsal Jiří Hannich, mluvčí Letiště Václava Havla.
[chooze:article;value:603997]
Za létání v zakázané oblasti hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Od začátku roku už jich letecký úřad rozdal 15. Nejvyšší pokutu vůbec zaplatil pilot speciálního bezmála 150kilového dronu. Pád stroje a poškození cizího majetku ho přišlo na 200 tisíc.
"Samozřejmě můžeme udělit také napomenutí, nebo můžeme dron přímo zabavit," uvedla tisková mluvčí Úřadu pro civilní letectví Jitka Ungerová.
[chooze:article;value:599269]
Nebezpečné létání s dronem se čím dál častěji týká Čechů. Loni podle policie spáchali 82 přestupků. Čtyřiapadesát jich měli na svědomí cizinci. V předchozích letech byl přitom trend přesně opačný.
"V České republice dle dat ze sociálních médií je zhruba tři čtvrtě milionová základna zájemců o bezpilotní technologie. A pouze zhruba 70 tisíc je oficiálně držitelem platné licence," vypočítal specialista na drony a pravidla létání Alexandr Novotný.
Bez registrace a licence můžeme létat jen s dronem lehčím než 250 gramů, který nemá kameru nebo je označený jako dětská hračka.
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.