Somálsko, Súdán, Jižní Súdán, Středoafrická republika, Jemen, Libye, Afghánistán, Sýrie a Ukrajina – to jsou podle portálu Independent v současné době vůbec nejnebezpečnější země světa, pokud jde o hrozbu v podobě různého druhu násilí. Vychází přitom z interaktivní mapy zveřejněné organizací International SOS.
V závěsu jsou pak africké země Mali, Etiopie, Nigérie, Demokratická republika Kongo. Dále pak Pákistán a Myanmar v Asii, Papua-Nová Guinea v Oceánii a Venezuela, Haiti a Honduras v Americe. Tam experti sice nehodnotí bezpečnostní hrozby jako "extrémní", stále jsou ale "velmi vysoké".
[chooze:article;value:591914]
Kromě tradičních bezpečnostních rizik hodnotí International SOS také hrozby způsobené klimatickou změnou nebo rizika představovaná vysokým nebezpečím nákazy a nízkou dostupností zdravotní péče. Tam mezi vysoce rizikové řadí také Guineu, Guineu-Bissau, Gambii, Sierru Leone, Libérii, Burkinu Faso, Niger, Eritreu, Irák či Severní Koreu.
V některých zemích se navíc situace zhoršuje. Podle seznamu zveřejněného organizací Mezinárodní záchranný výbor (IRC) lze čekat v následujícím roce nejvýraznější zhoršení humanitární krize v Súdánu, Myanmaru, Jižním Súdánu, Burkině Faso, Mali, Palestině, Sýrii, Libanonu, Haiti a Somálsku. Země jsou přitom v tomto případě seřazeny podle vážnosti situace.
Nové vedení Sýrie slibuje toleranci. Ze země přesto prchají desetitisíce lidí (12/2024):
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.