Rychlé občerstvení míří do menších měst. Řetězce tak bojují o zákazníky

Hranolky, hamburgery, smažená kuřata či bagety. Milovníci rychlého občerstvení na ně nedají dopustit. A díky tomu přibývá míst, kam si na ně můžou zajít. Strávníci jsou nadšeni a největším sítím rostou zisky. To je hlavní důvod, proč jejich franšízy rostou jako houby po dešti.

K starým známým značkám jako je McDonald´s, KFC, Burger King postupně přibývaly další – Subway, Bageterie Boulevárd, Popyes, Five guys a další konkurence, třeba Wendy’s, se své restaurace v Česku chystá otevřít.

[chooze:article;value:585712]

​V hledáčku teď mají i menší města. Známý americký řetězec McDonald´s je už zavedený třeba ve Znojmě, KFC si vyhlédlo ještě menší Břeclav s pouze 25 tisíci obyvateli. V nově otevřené pobočce KFC tam obslouží denně víc než tisícovku zákazníků. "Je dobře, že to je tady v Břeclavi, my jsme z Pavlovic Velkých, a tak to máme tak kousek," vítají novinku lidí z jižních Moravy. 

"Vyšli jsme vstříc lidem a hlavně mladé generaci, kteří tady tento druh stravování mají v oblibě," sdělil starosta Břeclavi Svatopluk Pěček (ANO).

Majitelé restaurací se konkurence nebojí. "My se toho neobáváme. Máme stálou klientelu a nevadí nám to vůbec, my jsme nepoznali nějaký úbytek, když sem dorazilo KFC," Jan Zonyga, majitel restaurace. "Fast food je něco jiného, my jsme taky něco jiného, my vaříme hotovky, na to si vždycky lidi přijdou rádi," souhlasí provozní restaurace Zdenka Strušková.

Zdá se, že i když se styl stravování a naše návyky za posledních 30 let výrazně změnily, zánik restauracím nehrozí. Mnozí si totiž rádi za to, co jim fast food nabídnout nedokáže, stále rádi připlatí.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.