Chytré brýle v budoucnu nahradí mobily, tvrdí expert

​Chytré brýle lze rozdělit do dvou hlavních kategorií. První kategorií jsou brýle pro virtuální realitu (VR brýle), které umožňují práci v simulovaném 360° 3D prostředí. Vytvářejí iluzi skutečného světa pomocí vizuálních a zvukových vjemů a sledování pohybu.

VR brýle se typicky využívají v herním průmyslu, ale také pro školení zaměstnanců, ovládání strojů nebo simulace modelových situací v průmyslu. Dále slouží k vizualizaci prostor a objektů, předvádění modelů zákazníkům či prezentacím na výstavách a veletrzích.

Druhou kategorií jsou brýle pro rozšířenou realitu (AR brýle).

„Brýle pro rozšířenou realitu umožňují uživatelům vidět a interagovat s digitálními objekty přímo v reálném prostředí. Díky technologii je možné například provádět vzdálenou asistenci nebo školení, kdy digitální prvky jsou přímo umístěny na reálném zařízení a odborník na druhém konci světa může sledovat, co uživatel brýlí vidí, a může mu do prostoru vkládat dodatečné informace,“ vysvětluje obchodní ředitel Pocket Virtuality Ondřej Barva.

​​Firma Pocket Virtuality je průkopníkem v oblasti softwarových řešení pro rozšířenou realitu. Její platforma Fata Morgana našla uplatnění například ve společnosti Škoda Auto. Letos představila nový produkt Lumnio, který nabízí chytré řešení všude tam, kde chybí pracovníci, či řeší problém s mezigeneračním předáním know-how. Většinovým vlastníkem společnosti je skupina Czechoslovak Group (CSG).

Ondřej Barva věří, že chytré brýle se mohou stát běžnou součástí každodenního života.

„V budoucnu očekáváme, že se chytré brýle stanou běžnou součástí našich životů. S rostoucími možnostmi rozšířené reality se mohou chytré brýle postupně stát alternativou k mobilním telefonům a nabídnout uživatelům ještě přirozenější a plynulejší zážitek,“ dodává Ondřej Barva ze společnosti Pocket Virtuality.

Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.