Soudní tahanice o prsten posázený diamanty z klenotnictví Tiffany trvaly šest let, čtyřikrát déle než vášnivé vzplanutí páru středního věku. Ve prospěch muže definitivně rozhodl v pátek až Nejvyšší soud se sídlem v Bostonu, uvedl deník New York Times.
Bruce Johnson, nyní 67letý inženýr v důchodu, a o osm let mladší bývalá učitelka Caroline Settinová se seznámili v létě roku 2016. Po roce bouřlivého románku, během kterého muž financoval společné cesty do Itálie či na Panenské ostrovy a zahrnoval ji luxusními dárky, zakoupil zmíněný prsten a požádal svou milou o ruku.
[chooze:article;value:580221]
Jenže pak to začalo ve vztahu skřípat. Pan Johnson si stěžoval, že s ním snoubenka zachází jako s malým dítětem, nadává mu, když něco nechtě rozlije, a opakované ho nazývá pitomcem.
Poslední kapkou bylo, když v jejím mobilním telefonu našel konverzaci s jiným mužem, kterému sdělovala, že Bruce bude tři dny pryč a ona potřebuje rozptýlení. Vysvětlení, že jde o starého kamaráda, Johnsona neuspokojilo a svatbu zrušil. A požadoval zpět drahý zásnubní prsten.
Zhrzená snoubenka odmítla, a tak se začal soudit. Zpočátku neúspěšně, neboť soud nižší instance shledal, že onen muž je skutečně pouze kamarádem, a nešlo tedy o nevěru. Tudíž za zrušení svatby bývalá snoubenka nemůže, popsal Boston Herald.
[chooze:article;value:582632]
Johnson se úspěšně odvolal, což se zas nelíbilo jeho někdejší nastávající. Spor tak dospěl až k nejvyšší soudní instanci. A její rozhodnutí bylo jednoznačně v mužův prospěch. Nejvyšší soud odmítl zastaralý výklad zákona o zjišťování, z čí viny byla svatba zrušena. A označil zásnubní prsten za dar, který je podmíněný svatbou.
Rozhodnutí se tak stalo precedentem pro nižší soudy a mimo jiné má zachovat zvláštní status zásnubních prstenů a zabránit "neoprávněnému obohacování".
Takovou svatbu svět neviděl. Do Indie přiletěli Boris Johnson i Lana Del Rey (7/2024):
Celý text naleznete na serveru (http://cocoparis.blog.cz/) zde.